Jenny Fagerlund, 24 gode gjerninger
Julegave fra Gyldendal
Det blir en del lettleste underholdningsbøker før jul. Det er godt å bare slappe av.
Jeg koste meg med denne juleboken også. Overrasket på slutten ble jeg også. Jeg var nok litt forutinntatt.
Enda en ganske perfekt julebok. Anbefales varmt hvis du liker lette underholdningsbøker før jul med mye varme og litt romantikk, akkurat passe for en som er litt allergisk, som jeg er.
Emma mister mannen sin på selveste julaften. To år senere har hun fortsatt vansker med å finne mening i tilværelsen. Samvittigheten gnager i henne. Kunne hun gjort noe for å redde ham?
En kveld hun er på vei hjem, hjelper hun en eldre mann som har gått seg vill i snøstormen. For første gang på lenge kjenner hun på en følelse av glede, og samme kveld får hun en idé: Hun skal utføre 24 gode gjerninger. En for hver dag fram til julaften.
Etter hvert som det nærmer seg jul, blir Emma kjent med nye og inspirerende mennesker, og gradvis trekkes hun ut av ensomheten og gjenoppdager hverdagens små gleder. Hvordan kommer livet til å se ut når hun våkner julaften? Tør hun igjen å satse på kjærligheten?
24 gode gjerninger er en varm, tankevekkende og romantisk fortelling om hvor ensom julen kan kjennes iblant, og hvor vanskelig det kan være å komme seg videre. Og husk: Du er bare 24 gode gjerninger unna et lykkelig liv.
Nå leser jeg på dagtid:
Toril Brekke, Dement diamant
Leseeksemplar fra Aschehoug
Toril Brekke er en forfatter jeg oppdaget etter at jeg begynte å få leseeksemplarer. Jeg skulle lest tidligere utgivelser, men har ikke kommet dit. Jeg har lest trilogien om Agathe.
Toril Brekke, Alle elsket moren din
Toril Brekke, Klangen av frihet
Fra omslaget: Det handler om en mor. Og en datter. De står hverandre nær. Svært nær. De kjenner hverandre godt. De støtter hverandre. Det har de visst alltid gjort, helt siden datteren var ganske liten.
Så begynner den eldste å flyte ut, i tankene, i minnene; sammenhenger blir uklare, hun er i ferd med å bli dement.
Dette er blant annet en bok om en datters kamp for at moren skal få offentlig omsorg. Hun hadde ikke forutsett at dette skulle bli noe hun måtte kjempe for, ikke i Norge, ikke i dag. Men det må hun.
Det er også en roman om sterke kvinner. Om levd liv. Om enkelte rystelser, og en god del latter.
Nå leser jeg på senga:
Charlie Jonas, Tante Paulas kattekafe
Leseeksemplar fra Anemone, Strawberry publishing
For en katteelsker må jo dette være en fin bok?
Fra omslaget: Tante Paulas kattekafé er en hjertevarm og herlig roman om hvordan en katt kan forandre livet ditt.
Susann (73) har vært enke i fem år og vil besøke den italienske øya Ischia en siste gang, for det er her hun har hatt sine lykkeligste stunder. Men hva skal hun gjøre med katten Mimi mens hun er borte? En ung lærerinne som bor rett rundt hjørnet tar på seg oppgaven, men Mimi er høyt og lavt og skaper daglig små katastrofer i Leonies leilighet.
Snart blir Leonie desperat, og katten havner hos venninnen Maxie som driver kafeen Tante Paula, oppkalt etter hennes favorittante. Her tilbyr hun gjestene hjemmebakte kaker etter Paulas egen oppskrift, og et sortiment av brukte bøker arvet etter den samme tanten.
Mimi erobrer snart gjestenes hjerter. Både de sjenerte og ulykkelige finner trøst hos katten, og kundene strømmer til kafeen. Men snart kommer Susann hjem fra ferie …
Desember:
Lesestabel desember 2021, Tema: Forsiktig, så fersk at det fremdeles ryker av dem
Lene Lauritsen Kjølner, Jul i Sandøsund
Hanna Blixt, Glassveranda med sjøutsikt
Jojo Moyes, Når hvalene synger
Januar:
Bøker lest januar 2020, 22 bøker
Februar:
Bøker lest februar 2021, 17 bøker
Mars:
Bøker lest mars 2021, 17 bøker
April:
Bøker lest april 2021,19 leste, 2uleste, 3 halvferdig
Mai:
Bøker lest mai 2021. 5,5 murstein og 1 roman
Juni:
Bøker lest juni 2021, tema før år 1900, 12 bøker
Juli:
Bøker lest juli 2021, 14 bøker
August:
Bøker lest august, 2021, 12 bøker lest, av de 4 krim
September:
Bøker lest september 2021, 13 bøker
Oktober:
Bøker lest oktober 2021, 12 bøker.
November:
Bøker lest november 2021, 11 bøker
Jeg ønsker alle hjertelig velkommen til siden min:
http://Www.Facebook.com/Lillasjel
Meld deg gjerne inn i bokgruppen jeg åpnet på Facebook. Der er det åpent for den som vil dele, både lesere, bokbloggere, forfattere og forlag.
Bokinspirasjon for alle.
https://www.facebook.com/groups/3708195432531753/?ref=share